Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Üretici:
StartCom
Limit:
*
Kategorisi:
Çeşitli (571 program)

StartCom Enterprise Linux (Maccaabee)

StartCom Fedora Core Linux üzerine inşa edilmiş bir Linux dağıtımıdır. Bu dağıtımın genel amacı müzik ve film ile uğraşan amatör ve profesyonel insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmektir.Temel Özellikleri : * Fedora Core (Redhat) Linux dağıtımını temel alır.* Fedora Core paket yönetim sistemi (Rpm) ile paketlenmiş dosyaları (programları) tek tıklama ile kolayca kurabilirsiniz.* Diğer dağıtım RPM leri ile uyumludur. (Suse, Mandriva v.b.)* İçerisinde müzik kesme, parçalama, düzenleme v.b. işlemleri yapabileceğiniz tüm programlar yüklüdür.* İçerisinde film kesme, parçalama, düzenleme v.b. işlemleri yapabileceğiniz tüm programlar yüklüdür.* Gnome masaüstü ortamını kullanır.* Yüklerken Türkçe seçeneğini seçerek Türkçe yükleyip kullanabilirsiniz.* İstenirse KDE masaüstü ortamı da yüklenebilir.* Temel ihtiyacınız olan tüm yazılımları içerisinde barındırır.* Depolarında 14.000 den fazla program barındırmaktadır.* İnternet üzerinde tek tıklama ile kurabileceğiniz 140.000 den fazla rpm sistemi ile paketlenmiş ücretsiz program mevcuttur.* Temel Gnome kütüphanelerini içerisinde barındırır (Bu sayede tar.gz , tar.bz2 v.b. yöntemler ile paketlenmiş programları da rahatlıkla kurabilirsiniz).* Sistem kaynaklarını minimum düzeyde kullanır.* İlk defa Linux dağıtımı kullanacaklar için ideal bir dağıtımdır.* Kurması çok kolay olan dağıtımlar arasındadır.* Diğer işletim sistemleri ile birlikte aynı bilgisayarda çalıştırılabilir.Yükleme yapabilmek için diğer 2 CD'yi de yüklemeniz gerekmektedir.2. CD'yi indirmek için tıklayın. (638 MB)3. CD'yi indirmek için tıklayın. (682 MB)

StartCom Enterprise Linux (Maccaabee) İçin Yorum Yap

reklam

Çeşitli Kategorisi Çok İndirilenleri

 • Eagle Elektronik Devre Çizim Programı

  Elektronik devre çizimi yapabileceğiniz ve ücretsiz indirebileceğiniz bir yazılım. Programın içinde bir çok güncel devre elemanı ve elemanlara ait bilgiler(üreticisi,ayaklarının isimleri,...) bulunmakta

 • Kripper VCD Divx Çevirici

  Kripper, VCD'lerinizi Divx biçimine; Divx biçimindeki dosyalarınızı da CD'ye kaydetmenizi sağlar. VCD'leri Divx biçimine rip yapmak için cdrdao dönüştürücüsünü kullanır.

 • Gaim

  Gaim programının Pardus sürümüdür. Bilindiği gibi Gaim; Yahoo, AIM/ICQ, Jabber, MSN, Google Talk, QQ, GroupWise, SIMPLE, Gadu Gadu ağını destekleyebilen çoklu bir sohbet programıdır.

 • Network Security Toolkit [Live CD]

  Network Security Toolkit-NST (Ağ güvenlik Araçları) Fedora Core 2 tabanlı özel araçlarla donatılmış Live CD(Çalışan CD)'dir. Adından da anlaşılabileceği gibi Ağ güvenliği konusunda özelleştirilmiş komple bir Ağ güvenliği araçları topluluğudur. insecure.

 • Ettercap

  Anahtarlı yerel ağlar için hazırlanmış çok amaçlı bir izleyici program olan Ettercap, birçok protokol için aktif ve pasif çözümlemeyi destekliyor.

 • Boreas Linux

  Elektrik ve Elektronik geliştiricileri için hazırlanan, doğrudan CDden çalışan, simülasyon, baskı devre ve şema çizimi, PIC programlama gibi konulardaki Linux yazılımlarının bulunduğu özel bir işletim sistemi.

 • Gentoo

  Özellikle ileri seviye linux kullanıcılarına hitap eden linux dağıtımıdır. Sistemi kendisi derlemek ve her şeye hakim olmak isteyen kullanıcıların tercihidir. Zor olmasına rağmen kararlı bir sistem sunar.

 • SimplyMEPIS Linux

  Kurulum gerektirmeden CD'den çalışan harika bir debian tabanlı Linux GNU/GPL dağıtımı. ISO formatındaki bu dosyayı bir cd ye yazarak bilgisayarınızı başlatıp gerekebilecek her türlü programa kolayca erişin.

 • Pardus Ulusal İşletim Sistemi

  Üreticinin açıklaması: Pardus Ulusal İşletim Sistemi'nin CD üzerinde çalışan sürümünü içeriyor. CD içerisinde ofis araçları (metin düzenleyici, hesap tablosu, sunum hazırlayıcı, vb.), İnternet araçları (tarayıcı, e-posta, sohbet, vb.

 • Mandriva Linux Free

  Özellikle ev kullanıcılarına hitap eden Mandriva Linux Free 2007, daha önceki sürümlerde de olduğu gibi ses, görüntü, arşivleme, internet, program geliştirme ve ofis alanlarında çok sayıda program içeriyor ve programların hemen hemen hepsi yayınlanan son