Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Üretici:
Christian Diefer
Limit:
Yok
Kategorisi:
Sistem Araçları (205 program)

SpeedswitchXP

SpeedswitchXP, intel ve amd dizüstü bilgisayarları için geliştirilmekte olan bir batarya ömrü düzenleyicisidir. Yazılım sistem sekmesine yerleşip, bilgisayarınızın tüm işlemci ve hafıza voltaj ayarlarını, performans, normal ya da en düşük pil kullanımını seçebileceğiniz şekilde değiştirmenize imkan tanıyor.
Özellikle Windows 2000'de frekans düzenleme imkanına sahip olan dizüstü kullanıcıları, ne yazık ki Windows XP'de intelin bu desteğinin olmadığını gördüler. Yani geçerli ayarlarınız ile sadece Windows XP'nin size sunduğu güç yönetimini kullanabiliyorsunuz ancak örneğin yüksek işlem gücü gerektirmeyen işlerle uğraşıyorsanız, o an işlemciniz aşırı çalışıp da bilgisayar pilinizi gereksiz yere harcayabiliyor. Yazılım bu noktada, her türlü voltaj ayarını gerek otomatik, gerekse de elle yapmanıza olanak sağlayıp pilinizden tam verim alabilmenize yardımcı oluyor.
Yeni çoklu işlemcileri de destekleyen bu yararlı uygulama, saat simgesine yerleşince ister ana ekrana geçiş yapıp seçeneklerinizi kendiniz belirleyebilir; isterseniz de otomatik olarak sunulan 4 güç seçeneğinden o an yapmakta olduğunuz işe uygun olanını seçip, pilinizi gerçekten de ekonomik olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
SpeedswitchXP 1.52

SpeedswitchXP İçin Yorum Yap

reklam

Sistem Araçları Kategorisi Çok İndirilenleri

 • System Information Viewer

  System Information Viewer hem Windows, hem ağ hem de donanımsal bilgileri (CPU, PCI, USB vb) size sunan araçlar içeriyor.System Information Viewer 3.

 • DirectX 9

  Microsoft'un genel olarak oyunlar için ürettiği yazılımın bu sürümünde grafik tabanlı uygulamalar için de destek sunması oldukça hoş. Ancak tabiki bir OpenGL teknolojisiyle karşılaştırılamaz.

 • TransMac

  Windows için üretilmiş bir çözüm aracı olan TransMac ile Macintosh formatındaki disk sürücülerini, flash bellekleri, CD ve DVD'leri, yüksek yoğunluktaki disketleri, dmg ve sparseimage dosyalarını düzgün bir şekilde açabilir, gerekli düzenlemeleri ve bazı

 • StyleXp

  StyleXp ile window xp,nizin tüm ayarlarını, fare görünümünü değişme, explorer görünümü, duvar kağıdı, butonları değişme gibi bir çok özelliği var. Kısacası Windows XP nin tüm ayarlarını çok kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

 • Windows XP Service Pack

  Windows service pack 2 güvenlik güncellemesi

 • BGEye

  BGEye, bilgisayarınızın sistem özelliklerini gösteren bir programdır.Bu program sisteminizin tüm özelliklerini masaüstünde duvar kağıdı olarak gösteriyor. Bu sayede ihtiyaç olduğu zaman tüm bilgiler gözünüzün önünde oluyor.

 • EVEREST Corporate Edition

  EVEREST Corporate Edition ağa bağlı bilgisayarlar üzerinde ağ denetimi yapabilen bir sistem bilgilendirme yazılımıdır.

 • Java Sanal Makinesi java

  Java Sanal Makinesi ile windows un tüm sürümleri dahil bütün Java uygulamalarini çalıştırabilirsiniz.

 • Microsoft Software Inventory Analyzer

  Microsoft lisanslarınızı kontrol eden bir program. Program ile Microsoft tarafından yapılmış ve yerel makina veya ağ üzerinden tüm makinalardaki lisansları kontrol edebiliyorsunuz.

 • PC INSPECTOR File Recovery

  Program FAT 16/32 ve NTFS dosya sistemlerini desteklemektedir. Boot sektör veya FAT silinmiş yada zarar görmüş olsa dahi disk bölümlerini otomatik olarak bulur.