Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Üretici:
Serol Aksel
Limit:
Yok
Kategorisi:
Zeka (201 program)

Sayı Bulma Oyunu

Sayı bulma oyunu, adından da anlaşılacağı üzere 4 basamaklı bir sayıyı çeşitli tahmin sonuçlarını ve mantığınızı kullanarak bulmanızı gerektiren bir oyun.
Oyun bilgisayar ile, ya da tek oynanabilir. Bilgisayar ile oynandığında oyun, sırayla bilgisayar ve oyuncu arasında değişir.
Girmiş tahmin sayısından sonra tamam butonuna bastığınızda ipuçları Artı ve Eksi satırlarında belirtilir. Artı, bulunması istenen sayıdaki rakamlarda, tahmin edilen sayıdaki rakamların kaçının yeri ve değerinin doğru bilindiğini gösterir. Eksi ise yalnızca değeri doğru bilinen fakat yeri yanlış olan sayıların toplamını ifade eder. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse, bulunması istenen sayı 2881 olsun. Tahmi edilen sayı 8587 ise 8587 deki ilk 8 2881 deki ikinci sıradaki 8 ile aynı değerde fakat yeri farklı, ikinci 8, üçüncü sıradaki 8 ile hem aynı değerde hem de aynı yerdedir. Bu nedenle ilk 8 için Eksi, ikinci 8 için Artı dır. 5 ve 7 rakamları bulunması istenen sayıda yoktur. Bu nedenle Artı 1 Eksi 1 olur.
Bir başka örnek vermek gerekirse, bulunması istenen sayı 4532 olsun, sizin girdiğiniz sayı 6732 ise, görüldüğü üzere son 2 hanedeki 3 ve 2 aynı değerde ve aynı yerdedir. Fakat ilk 2 hane tamamen farklıdır. Bu durumda Artı 2 Eksi 0 olur.
Oyunu dilediğiniz takdirde süreli olarak oynayabilir ya da dilerseniz süre tutma özelliğini kaldırabilirsiniz.
Oyundaki zorluk derecesini ayarlayarak bulunması istenen sayının 4 tane herhangi rakam olacak şekilde ayarlayabilir ya da 4 farklı rakamdan oluşmasını sağlayabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
Başlat butonuna her bastığınızda oyun yeniden başlar ve süre sıfırlanır.
Visual Basic programlama dili ile yazılmış olan bu uygulama, küçük boyutuyla sisteminizi rahatsız etmez.
Sayı Bulma Oyunu 1.2

Sayı Bulma Oyunu İçin Yorum Yap

reklam

Zeka Kategorisi Çok İndirilenleri

 • Jewel Quest Zeka Oyunu

  Çok hoşlanacağınız bir taş dizme oyunu. En az üç taşı yatay ya da dikey olarak dizmeye çalışıyorsunuz. Oyunun diğer benzerlerinden en önemli farkı tüm karelerde dizme işlemini yapmanız gerekmesi.

 • Bubblet Balon Patlatma Oyunu

  Yanyana veya üst üst dizilmiş aynı renkten bilyeleri, tıklayarak yok ediyorsunuz. Yok ettiğiniz bilye grupları için belli bir puan alıyorsunuz. Doğru bir sıra ile yok etme işlemini uygularsanız, puanınız da yüksek olacaktır.

 • MONOPOLY TYCOON

  Bazı bölümlerde belli zamanda en yüksek kar, en yüksek günlük kar, en yüksek holding değeri gibi amaçların yanı sıra belirli satış sayısına ilk ulaşma, rakipleri batırmak ya da ilk oteli dikmek gibi amaçlara kadar degişebilen geniş bir yelpaze var.

 • Swaps Pack

  Zeka oyunlarından hoşlananlar için birebir, ilaç gibi bir oyun... WM Games'in oyunseverlere sunduğu zevkli ama zorlayıcı bir oyun.

 • Amado

  Puzzle tarzında hazırlanmış eğlenceli, güzel bir oyun. Sadece vakit geçirmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda beyin jimnastiği de yapacaksınız. Oyun, basit bir mantık, zor bir çözüm üzerine kurulu. Elinizde 4x4'lük bir küp var.

 • Çarkı Felek

  Tv lerde ünlüleri yarışırken görüp özendiğimiz

 • Block Breaker

  Küçük ama eğlenceli oyunlardan biri. Oyun hepimizin çok yakından tanıdığı DXBall tarzı ama daha basit tarzda hazırlanmış. Mouse kullanarak topu yukarıda bulunan bloklara vurdurup puan alıyorsunuz.

 • Blindfold

  Hiç satranç bilmeyen ya da kuralları tam olarak anlamayan kullanıcılara hitab eden bir satranç bulmacası. Daha doğrusu öğretici programı. Oyun en temel hareketlerden başlıyarak ilerliyor ve ileriki seviyelerde zor pozisyonlara geçiyor.

 • Ancient Sudoku

  Sudoku bağımlılık yapan bir bulmaca oyunudur. Bu oyun şu anda dünyada fırtınalar estiriyor. Ancient Sudoku ise en kaliteli sudoku oyunu. Grafikler diğerlerine göre çok daha kaliteli. Sudoku meraklılarına şiddetle tavsiye edilir.

 • LEGEND OF ALADDIN

  Boyunca ilerle egzotik bir yolculuk oyuna denk olurken ikonun olduğu Aladdin'in olduğu bu maceraperesttenin karası.