Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Üretici:
ELCOMSOFT
Limit:
*
Kategorisi:
Çeşitli (571 program)

Proactive Security Auditor

Yazılım; bilgisayarda kurulu olan tüm sistem, güvenlik güncellemeleri ve diğer yazılımların yamalarını kontrol ederek web sitelerine bağlantı sağlamakta ve eksik yamaların bilgisayara indirilerek kurulmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Microsoft web sitesinden eksik yamaları bularak kurmak için kullanıcıya yardımcı olmaktadır.Çoğu zaman kullanıcılar bilgisayarına kurdukları yazılımların kendiliğinden güncellemesi olduğu için yazılımın güncellemesini kontrol etmezler. Ancak bazı yazılımlar her ne kadar kendiliğinden güncellemesi olsada sadece kritik bilgi ve verileri güncelleyerek diğer verileri kullanıcıya bırakırlar. Bu verilerden çok önemli olanı olsa bile kritik kategorisinde olmadığından güncellenmeyebilirler. İşte kullanıcıların bilgisayarında hangi güncellemelerin eksik olduğunu ve bu güncellemelerin nerelerde olduğunu bulmak bazan çok zaman alır ve yerlerini bulmaksa neredeyse imkansız hale gelir.Yazılım, 2 ana başlık ve bu başlıkların işlevini gösteren pencerelerden oluşmaktadır. Kısa yol tuşları ana başlıklarda anlatılacağından burada kısa yol sekmelerine değinilmeyecektir. Ana başlıklar sırasıyla; Dosya ve Gözlemleme (View) seçeneklerinden oluşmaktadır.ANA BÖLÜM BAŞLIKLARI:Dosya: Yeni Tarama, Karşılaştırmalı Tarama (Compare Scans), Html Raporunu Üretin (Generate HTML Report), Seçilmişi Silin (Delete Selected), Güven Belgesi (Credentials), Bildiriyi gözden geçirin (Browse Bulletin) ve Tercihler (Preferences) sekmesi olmak üzere toplam 7 sekmeden meydana gelmiştir.Yeni Tarama; Kullanıcı bu sekmeye tıkladığında yazılım bilgisayarda bulunan tüm yazılımları tarar ve bu yazılımların güncelleme ve yama durumlarını kullanıcıya bildirir.Karşılaştırmalı Tarama; Taramalar arasında tarihsel ve bilgi alanı (domain) olarak karşılaştırma yapar ve doğruluğunu tespit ederek kullanıcıya durumu bildirir.Html Raporunu Üretin; Test ve tarama sonuçlarını HTML türünde rapor olarak kullanıcıya vermektedir.Seçilmişi Silin; Tarama sonucu bilgi alanını silerek yeniden tarama yapmak için hazır hale getirmeye yaramaktadır.Güven Belgesi; Kullanıcı bu yazılıma, yazılımın bulduğu yama veya güncellemelere şifre koyarak başka kişilerin erişimini kısıtlamaktadır.Bildiriyi gözden geçirin; Yazılımın bulduğu tüm güncelleme ve yamalara ait not belgesidir. Kullanıcı bunu toplu halde görmek için kullanmaktadır.Tercihler; Kullanıcı bu sekme ile isterse kendisinin seçtiği bir alanda (C,D HDD) güncelleme ve yamaları yazılıma kontrol ettirebilmektedir.Gözlemleme: Bu sekme ile kullanıcı yazılımın görünüşünü tarihe göre, bilgisayar konumuna göre, liste, detaylar, büyük ve küçük simgeler şeklinde düzenleyebilmektedir. Yazılım, Statü tarafından yamaları filtreleyin (Kurulum/eksik/not) ve Sertlik tarafından yamaları filtreleyin (Tehlikeli/önemli/ılımlı/düşük) olarak yamaları filtrelemekte ve kullanıcı sadece istediği yamaları yazılıma aratarak zamandan tasarruf etmektedir.

Proactive Security Auditor İçin Yorum Yap

reklam

Çeşitli Kategorisi Çok İndirilenleri

 • Telefon Numarasından İsim Bulma

  Telefon numarasını biliyorsunuz ama kim oldugunu bilmiyomusunuz tam size gör ebir program Telefon numarasını yazıyorsunuz kim oldugunu hemen ögrenıyorsunuz. Kullanımı çok kolay bir program.akindir.

 • On Numara Tahmin Programı On Numara Kombinatör

  Milli Piyango'nun düzenlediği ON NUMARA (10/80) adlı Loto oyununun Erdoğan Tan tarafından yazılan formüllü kombinasyon listesi üreten yardımcı bir programdır.

 • Eagle Elektronik Devre Çizim Programı

  Elektronik devre çizimi yapabileceğiniz ve ücretsiz indirebileceğiniz bir yazılım. Programın içinde bir çok güncel devre elemanı ve elemanlara ait bilgiler(üreticisi,ayaklarının isimleri,...) bulunmakta

 • All My Movies Film Arşivleme Programı

  All My Movies, film koleksiyonunuzu yönetmek ve düzenlemek için tasarlanmış kullanımı kolay bir film veritabanı programıdır. Kişisel film koleksiyonunuzu ya da film veritabanızı oluşturmak için kataloglama yapmakta kullanabilirsininiz.

 • ProRat v1.9 Fix2 Uzaktan Bilgisayar Yönetim Aracı

  ProRat C programlama dilinde yazılmış ve tüm windows işletm sistemlerinde çalışan bilgisayarınızı uzaktan yönetebileceğiniz bir araçtır.

 • TC Kimlik No Yaz Adres Bul

  TC Kimlik No Yaz Adres Bul 3.0 Seçmen kaydı bulunan her vatandaşın T.C kimlik numarası ve adreslerine bu program sayesinde ulaşabilirsiniz.TC Kimlik No Yaz Adres Bul 3.0 ücretsiz indir .

 • T.C.Kimlik Sorgu Robotu

  Küçük boyutludur. USB bellek vb. medyalarda kolaylıkla her yere taşınabilir. Hastaneler, Emniyet Birimleri, İnternet Kafeler, Sigorta Şirketleri, Eczaneler, Okullar, Dersaneler, Avukatlar vb. T.C.

 • Cep Telefonu Programları

  Cep telefonu için üçretsiz Program Klasör içindeki bazı programlarin ismi: *album_openBit *al-moazen *anti-thief *auto-pilot *avecradio *barcodokuyucu *Bcreaderv1.33 *BlueJackX *blzinsyapp *BounceMp3_v1.

 • Windows XP Service Pack 3 Türkçe

  Microsoft Windows XPden vazgeçemeyen ve üstelik XPyi Türkçe olarak kullanan kullanıcılar için geliştirilen SP3 güncelleştirmesi. XP izi daha güvenli ve güncel halde tutmak istiyorsanız 3. servis paketini kullanmanızı öneririz. 2.

 • USB Disk Security

  USB Disk Security yazılımı USB belleklerinizi bilgisayara taktığınızda veri alışverişi yaparken belleğinize zararlı yazılım bulaşma riskine karşı koruma sağlıyor.