Lisans:
Süre Kısıtlı
Dil Desteği:
İngilizce
Üretici:
4M TY
Limit:
Sınırlı kullanım
Kategorisi:
3D Uygulama (56 program)

IDEA

IDEA yaratıcılığı, estetiği, ekonomikliği, işlevselliği kendine hedef almış mimarlara sunulmak için geliştirilmiş bir mimari tasarım aracıdır.

IDEA mimari tasarım sürecini, arazinin tanımlandığı, topoğrafik verilerin ve koordinatların belirlendiği ilk aşamadan itibaren destekler. Veri tabanına kaydedilen arazi verileri, mimarın tasarımının her aşamasında gereksinim duyacağı plan, kesit, ve görünüşleri her açıdan elde edebilmesine olanak tanır. Kolaylıkla hazırlanan vaziyet planları ve 3 boyutlu modeller ile mimari tasarımın uygulanmasında karşılaşılabilecek sorunlar tasarımın başında belirlenebilir.
Arazi verilerini veri tabanına kaydeden mimar bu noktadan sonra tasarımını oluşturacağı araçlara gereksinim duyacaktır. IDEA mimari nesnelerin yaratılmasında sınırsız olanak tanır. Mimar yaratacağı mekanların sınırlarını duvar, döşeme ve tavan nesneleri ile kolaylıkla tanımlayabildiği gibi, bu nesneleri tasarımının her aşamasında yeniden düzenleyebilir. 2 ve 3 boyuta aynı anda yansıyan bu düzenlemelerdeki değişiklikler tasarımın zaman faktörüne pozitif yansırken mimarın üretkenliğini ve karlılığını arttırmada önemli rol oynar. Mimar IDEA'nın sağladığı kolaylıklar ile tasarruf edeceği zamanı tasarım aşamasında araştırmaya yönelik kullanabilecektir.
Yaratılan mekanların birbirleri ile ilişkilerini sağlayan açıklıklar (kapı ve pencere gibi) aynı kolaylıkta tasarıma eklenir ve istenilen her an yeniden düzenlenebilir. Mimar kolon, merdiven, çatı, korkuluk, rampa ve benzeri karmaşık mimari nesneleri dilediği gibi yaratma ve düzenleme olanağına sahiptir. IDEA mimara kolay kullanılabilir özel algoritmik diyalog kutuları ile, farklı eğimli ve tipte çatılar, değişik tip, korkuluklu veya korkuluksuz merdivenler, rampalar yaratma olanağını sınırsız bir şekilde sunar.
IDEA'nın mobilya, peyzaj, ve nesne blokları gibi adlar altında gruplandırılmış 2 ve 3 boyutlu nesne ve sembol kütüphaneleri, mimara sağladığı diğer önemli olanaklardan biridir. Dinamik Kütüphane Editörü söz konusu kütüphaneleri yönetmek, güncellemek ve özelleştirmek için kullanılan güçlü ve kullanıcı dostu bir araçtır.
Özellikleri:
 • IDEA beraberinde, sınırsız yardımcı araçlar ile tasarımını sonuçlandıran mimara, gelişmiş ışın-tarama teknolojisini kullanan yapısı ile yüksek kalitede fotogerçekçi sunumlar yaratabileceği PhotoIDEA modülünü sunar.
 • PhotoIDEA, geniş seçeneklere sahip malzeme kütüphanesinden seçilebilecek dokuların (mermer, ahşap, taş, halı ve benzerleri gibi) kullanılması ile mimarın finalde tasarımını gerçeğe uygun görüntüler ile tanıtmasına ve sunmasını olanak sağlar. Mimar tasarımındaki her nesnenin kendine has dokusuna bir malzemeyi özgün olarak bağlayabilme olanağına sahiptir. Mevcut malzeme kütüphanesine ek malzemeler rahatlıkla tanımlanabilir. Herhangi bir malzemenin seçimi ve düzeltimi, ışık kaynaklarının konumlandırılması, arka plan seçimi, ve tüm diğer fotogerçekçi görüntü işlemleri mimarın dilediği sonuca kolaylıkla ve süratle erişmesine olanak sağlar. Mimar ışık kaynaklarını yaratırken, PhotoIDEA'nın sağladığı sınırsız olanaklar ile istediği ayarları yaparak fotogerçekçi görüntülere kolayca ulaşır.
 • IDEA'nın WalkIDEA modülü tasarımını fotogerçekçi görüntüler ile canlandıran mimara tasarımının içinde ve dışında "gezinme" olanağı sunar.
 • Başka bir deyiş ile WalkIDEA, PhotoIDEA ile oluşturulmuş görünüşleri çok sade bir biçimde gerçeğe dönüştürür. Mimar kolay uygulanabilir WalkIDEA komutlarını kullanarak, ilgilendiği görünüm noktalarını ya da görünüm patikasını belirler, yürüme yolunu tanımlar ve sanal gezintisini hazırladığı senaryo doğrultusunda gerçekleştirir. Sanal gezinti sırasında, bir merdiveni çıkmak, bir kapıyı açmak mümkündür.
  Bütün bu özellikleri ile IDEA her mimarın gereksinim duyacağı bağımsız ve üretken bir Mimari Tasarım yazılımıdır.
 • Aynı anda oluşturduğu 2 ve 3 boyutlu mimari tasarımını, 3 boyutlu arazi modelleme, foto gerçekçilik ve sanal gezinti fonksiyonları ile destekleyen, tasarım süreci boyunca gereksinim duyabileceği tüm mimari nesneleri ve fonksiyonları (model yaratımı, rendering, sanal gezinimi) bünyesinde bulunduran, tasarımının gerçek modelini yaratmaya yarayan,
  tasarım verimliliğini arttırmaya yönelik geliştirilmiş, ileri düzeyde mimari tasarım aracıdır.
 • Kendi bağımsız CAD motoru IntelliCAD üstünde çalıştığı gibi, AutoDesk'in AutoCADTH platformu üstünde de çalışabilir.
  CAD platformlarının kullandığı dwg, dxf, dwt ortak dosya biçimleri ile çalışır.
  Import/Export (Al/Ver) özelikleri ile diğer tasarım ve Microsoft yazılımları ile dosya paylaşabilir. "Raster image"ler ile çalışabilir.
  IDEA 9 NG
 • IDEA İçin Yorum Yap

  reklam

  3D Uygulama Kategorisi Çok İndirilenleri

  • ideCAD Mimari

   Her boyutta proje tasarımına yönelik olarak geliştirilen ideCAD® Mimari, hem mimari çizimlere hem de render ve animasyonlara olanak veren yapısı ile tüm mimari gereksinimleri karşılayacak güçlü bir yazılım.

  • ideCAD Statik

   Üreticiden: Betonarme yapı sistemlerinin statik ve dinamik analizi, boyutlandırılması, projelendirilmesi, güçlendirilmesi ve detaylandırılmasında kullanılan komple bütünleşmiş bir yazılım olan ideCAD Statik, inşaat mühendisleriyle mimarların ayrılmaz bir

  • iCad2008

   iCad2008, Betonarme Konsol İstinat duvarlarının analizini, çizimi ve metrajını yapmak amacıyla geliştirilmiş bir analiz programıdır.

  • Doodles 2K3

   3D Model, animasyon tasarlamak için kullanılan basit bir programdır. Texture haritası, Poligon görme özelliği ve geniş alan bilgileri ile sizlere sunulmakta. 3D Oyunlarda Animasyon tasarlamak için kullanabilirsiniz.

  • TurkCIZIM3D

   Üreticinin açıklaması:TurkCIZIM3D grafik tabanlı 3 boyut katı modelleme programıdır. Henüz beta sürümünü yayınladığımız bu program, alanında Türkiye'de ilk ulusal 3D (Boyutlu) yazılım çalışmalarından biridir.

  • DWG to PDF Converter MX

   DWG to PDF Converter MX ile DWG, DXF ve DWF dosyalarını PDF formatına dönüştürebilirsiniz.DWG to PDF Converter MX 4.

  • Cinema 4D XL

   Profesyoneller için gelişmiş bir 3D modelleme ve animasyon programı. Sitesinde Mac versiyonu da bulunmakta.

  • Action 3D Reducer

   3D Modellemede Action 3D, 3D Studio Max seviyesinde grafik ve animasyonlar yapabileceğiniz bir program. Daha çok oyun programlama ile ilgilenenler için ideal olan program oyun içi araç ve harita düzenlemenize çok yardımcı olacaktır.

  • TurkCIZIM CAD/GIS 2005

   TurkCIZIM bir CAD /GIS uygulamasydyr. Küçük ölçekli çizimlerden büyük çizimlere kadar, güçlü yapısıyla rahatlıkla çeşitli sektörlerin ihtiyacını giderecek donanımlara sahiptir. AutoCAD (R) 2000-4004-2005 DWG/DXF dosyalarını açıp saklayabilir.

  • AvisMap Free Viewer

   AvisMap Viewer ile çoğu GIS/CAD ve raster türündeki resimleri ve bunun yanında çoğu ArcView, ArcExplorer ve MapInfo proje dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.AvisMap Free Viewer 5.2.