Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Üretici:
Mime Cuvalo-FireFTP
Limit:
Yok
Kategorisi:
Tarayıcı Eklentileri (31 program)

FireFTP

FireFTP; Mozilla Firefox için üretilmiş, ücretsiz, hızlı, güvenli ve esnek çalışma yapısıyla birçok site sahibi ve site tasarımcısının beğenerek kullandığı bir FTP (Dosya Transfer) Programıdır.
FireFTP ile sitenizden bilgisayarınıza dosya kaydedebilir veya yaptığınız tasarımlarınızı sitenizin web alanına gönderebilirsiniz.
FireFTP?nin Özelliklerinden Başlıcaları :
 • Çoklu Platform Desteği : Windows, Mac OS X ve Linux İşletim Sistemlerinde çalışabilmektedir.
 • Güvenlik : SSL/TLS güvenlik protokolleri desteği. Aynı anda bankacılık ve/veya online alışveriş sitelerini kullansanız bile güvenle FTP işlemi yapabilirsiniz.
 • Uyumluluk : İşletim sistemi klasör yapısı ile tam uyumlu halde istediğiniz klasöre erişir, dosya kaydeder veya dosya alabilirsiniz.
 • Çoklu Dil Desteği : 20 tane dil desteği içerir. (Maalesef henüz Türkçe yok)
 • Karakter Seti Desteği : UTF8 ve diğer karakter tabloları ile uyumlu halde çalışır.
 • Dosya aktarımlarında otomatik tekrar bağlanma ve devam edebilme özelliği.
 • Arama/Filtreleme özelliği
 • Transferlerde Doğrulama Kontrolü (XMD5, XSHA1 gibi)
 • FTP Hesaplarınızı FireFTP ye aktarma veya FireFTP den bilgisayarınıza/başka bir ortama aktarma desteği
 • Uzak bilgisayarda (sunucuda) dosya adı ve içeriği düzenleme desteği
 • Dosya Şifreleme : MD5, SHA)
 • Sürükle Bırak Teknolojisi : Bilgisayarınızdan sunucuya veya sunucudan bilgisayarınıza dosya veya klasörleri farenizin yardımıyla sürükleyip işlem yapabilirsiniz.
 • Proxy desteği
 • Gelişmiş Ayarlar : CHMOD gibi.
 • Yardım ve Eğitim desteği
 • IPv6 Desteği
 • Açık Kaynak Kodlu!
  Versiyon Uyumluluğu :
  Firefox 1.5x ile 3.x arası tüm versiyonlarda sorunsuzca çalışabilmektedir. Firefox Son sürüm olan 3. ile de denenmiştir.
  FireFTP Kullanımı :
  FireFTP Programını Firefox tarayıcınıza kurduktan sonra Araçlar menüsüne yerleşmiş olan FireFTP ye tıkladığınızda FireFTP ayrı bir bölüm olarak açılır ve sizden işlem yapmanızı bekler.
  Sol üst tarafta bulunan Manage Accounts (hesap yönetimi) butonuna tıklayıp New (yeni) butonuna bastığınızda bir FTP hesabınıza bağlanabilmek için gereken bilgileri girmenizi isteyen Account Manager (hesap yöneticisi) adlı küçük bir pencere gelecektir. Bu penceredeki Main, Connection, Advanced bölümlerinde gereken yerleri doldurduktan sonra sitenize bağlanıp işlem yapabilirsiniz.
  Birden fazla sitede FTP hesabınız varsa hepsini aynı şekilde ekleyebilir ve Manage Accounts kısmının yanındaki aşağı doğru açılır kutudan istediğinizi anında seçebilirsiniz.
  UYARI : FireFTP Yazılımcısı Mime Cuvalo her ne kadar programının güvenli olduğunu iddaa edip kendine güvense de, internette güvenliğin nasıl ve ne zaman aşılacağı hiç belli olmadığından siz yine kendi güvenlik önleminizi kendiniz alın derim.
  Bu Konuda Bir Öneri/Tavsiye : Account Manager (hesap yöneticisi) da oluşturduğunuz hesapların FTP giriş şifrelerini o aşamada yazmayıp boş bırakın, bağlanma ihtiyacınız olduğunda zaten program size şifreyi soracaktır. Böylece FTP şifrelerinizi bilgisayarınızda bir yere kaydettirmemiş olursunuz.
  XPI Uzantılı Eklentilerin Kurulumu :
  XPI uzantılı dosyalar 2 farklı yolla kurulabilir. Bu yollar aşağıda bölümler halinde detaylıca anlatılmıştır.
  Çevrimiçi Kurulum :
  Burada eklenti doğrudan sayfadan kurulur. Yapmanız gereken tek şey eklenti kurma bağlantısına tıklayıp açılacak penceredeki Kur düğmesine basmaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta kurulumun gerçekleşeceği konuma gerekli izni vermiş olmanızdır. Bu izni Araçlar > Seçenekler > İçerik bölümündeki yazılım kurulumuna ilişkin ayarlardan verebilirsiniz. Aksi takdirde kurulum gerçekleşmez.
  Çevrimdışı Kurulum :
  Aslında en kolay ve karmaşık olmayan yöntemdir. Eklenti indirme bağlantısına sağ tıklanarak XPI dosyası bilgisayara kaydedilir. İstediğiniz eklentiyi ilgili siteden alarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. JAR uzantılı dosyalar da buna benzer bir yolla kurulabilir. Diyelim ki herhangi bir XPI dosyasını bilgisayarınıza kaydettiniz. Aşağıdaki yöntemlerle kurulumu gerçekleştirebilirsiniz:
  Firefox ve Mozilla Altında Kurulum :
  Üst Menülerden Dosya > Aç yolunu takip edin.
  Açılan menüden bilgisayarınıza indirdiğiniz XPI dosyasını seçin.
  Tamam düğmesine basarak devam edin.
  Kurulum sonunda hata uyarısı almazsanız kurulum başarıyla tamamlanmış demektir.
  NOT : Her eklenti kurulumundan sonra eklentinin etkin olabilmesi için kullandığınız programı (Mozilla, Firefox, Thunderbird) yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlatmadan önce programa ait tüm pencereleri kapatmayı da unutmayın.
 • FireFTP İçin Yorum Yap

  reklam

  Tarayıcı Eklentileri Kategorisi Çok İndirilenleri

  • Mozilla Firefox Portable

   Günümüzün hızla ucuzlayan teknolojilerinden birisi de taşınabilir flash bellekler. Bu donanımların fiyatları düşerken kapasiteleri de hızla artıyor. Bu durumun sonucunda bu belleklerle yapılabilecekler de hızla çoğalıyor.

  • Firefox AI Roboform Toolbar

   RoboForm programının Firefox internet tarayıcısında çalışması için gerekli olan eklentidir.

  • FireFTP

   FireFTP; Mozilla Firefox için üretilmiş, ücretsiz, hızlı, güvenli ve esnek çalışma yapısıyla birçok site sahibi ve site tasarımcısının beğenerek kullandığı bir FTP (Dosya Transfer) Programıdır.

  • ColorfulTabs

   Firefox kullanıcıları için çok hoş ve renkli bir eklenti. Bu eklentiyi indirikten sonra internet tarayıcınızda açtığınız sekmelerden her biri başka renkte olacak ve sizin için işlerini kolaylaştıracak.

  • All in One Sidebar

   Bu eklenti sayesinde Tarayıcınızın istediğiniz yerine kenar çubuğu ekliyebilirsiniz. Bu kenar çubuğun ise, alışageldik menüleri ekliyebilirsiniz. Örn. eklentiler, yer imlerini, temalar ve daha fazlası.Türkçe Firefox 1.

  • Ad Muncher

   Boyutu son derece küçük olmasına rağmen kendinden büyük işler başaranbu uygulama ile Web sayfalarını reklamsız olarak gezebilirsiniz. AdMuncher hem reklam eklentilerini kaldırıyor, hem de reklampencerelerini yok ediyor.

  • Screengrab!

   Screengrab!, Firefox tarayıcısıyla girmiş olduğunuz internet sitelerinin ekran görüntülerini yakalıyor ve bilgisayarınıza kaydediyor. İster tamamen, ister seçili alan oluşturarak kaydedebilirsiniz.Önemli!Programı indirdikten sonra inen .

  • FlashGot

   En popüler Firefox eklentilerinden biri olan FlashGot ile son derece kolay bir şekilde dosya indirebilirsiniz. İsterseniz bir çok dosya indirme programını (Flashget, DAP...

  • Better Gmail

   Gmail 2 en iyi Greasemonkey scriptlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Gmail için yeni bir arayüz sunan bu eklenti ile Firefox üzerinden Gmail sayfanız artık istediğiniz gibi gözükebilecek.

  • İstila web Browser

   PitBull & PitSoft Ortqak Yapımı Olan Tamamen Türk Yapımı Muhtesem Bir Web Browser İnternet explorerdan Cok Daha kullanıslı Ve Cok Daha Hızlı Kısa Yol Tusları İle Sadece Bir Tusa Tıklayarak İstedeginiz Tarzdaki web Sitesine Ulasabilirsiniz Mutlaka Deneyin