Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Üretici:
Mozilla
Limit:
*
Kategorisi:
Tarayıcılar (92 program)

CustomizeGoogle

Üreticiden :CustomizeGoogle, Google arama sonuçlarını özel bilgi ekleyerek (Yahoo, Ask Jeeves, MSN vs. bağlantıları) ve istenmeyen bilgileri silerek (reklamlar ve spam) geliştiren Firefox eklentisidir. Tüm seçenekler isteğe bağlıdır. Türkçe Linux Firefox 1.5 altında sorunsuzca çalıştığı test edilmiştir.Özellikler :Yazarken arama özelliği (aranacak kelimeyi girmeye başladığınızda arama işlemi başlar)Diğer arama sitelerine bağlantı eklerGoogle resim dosyalarındaki bağlantılar tekrar düzenlenirGoogle yazdırma özelliğindeki kopyalama sınırlandırmalarını silerGüvenli Gmail, https protokoluna geçebilirGoogle Analytics çerezleri engellerReklamları kaldırırGoogle kullanıcı kimliğinizi gizlerArama sonuçlarına sonuç sayacı eklerArama sonuçlarını istenmezen posta üreten sayfalardan korurBağlantıları WayBack makinasına (web sayfalarının geçmişini tutar) eklerTıklama sayacını kaldırırCustomizeGoogle bir spyware değildir. Ziyaret ettiğiniz sayfaların günlüğünü tutmaz ve reklam göstermez, Amazon için çalışmaz, keylog tutmaz, parolalarınızı çalmaz, çerez yerleştirmez veya herhangi bir uygulamayı bilgisayarınıza kurmaz. Kısaca, basit bir Firefox eklentisidir ve Google'nin sunduğu servisleri kolayca değiştirmenizi sağlar. Hoşunuza gitmez ise kolayca kaldırabilirsiniz. Ücretsizdir. CustomizeGoogle bir özgür yazılımdır ve GPL lisansı ile lisanslanmıştır.XPI uzantılı eklentilerin kurulumu:XPI uzantılı dosyalar 2 farklı yolla kurulabilir. Çevrimiçi kurulumBurada eklenti doğrudan sayfadan kurulur. Yapmanız gereken tek şey eklenti kurma bağlantısına tıklayıp açılacak penceredeki Kur düğmesine basmaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta kurulumun gerçekleşeceği konuma gerekli izni vermiş olmanızdır. Bu izni Araçlar > Seçenekler > İçerik bölümündeki yazılım kurulumuna ilişkin ayarlardan verebilirsiniz. Aksi takdirde kurulum gerçekleşmez. Çevrimdışı kurulumAslında en kolay ve karmaşık olmayan yöntemdir. Eklenti indirme bağlantısına sağ tıklanarak XPI dosyası bilgisayara kaydedilir. İstediğiniz eklentiyi ilgili siteden alarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. JAR uzantılı dosyalar da buna benzer bir yolla kurulabilir. Diyelim ki herhangi bir XPI dosyasını bilgisayarınıza kaydettiniz. Aşağıdaki yöntemlerle kurulumu gerçekleştirebilirsiniz: Firefox ve Mozilla altında kurulum:Dosya > Aç yolunu takip edin. Açılan menüden bilgisayarınıza indirdiğiniz XPI dosyasını seçin. Tamam düğmesine basarak devam edin. Kurulum sonunda hata uyarısı almazsanız kurulum başarıyla tamamlanmış demektir. Her eklenti kurulumundan sonra eklentinin etkin olabilmesi için kullandığınız programı (Mozilla, Firefox, Thunderbird) yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlatmadan önce programa ait tüm pencereleri kapatmayı da unutmayın. Bu program AKindir.Com Editörü Admin tarafından eklenmiştr. www.AKindir.Com Download Arşiviniz.

CustomizeGoogle İçin Yorum Yap

reklam

Tarayıcılar Kategorisi Çok İndirilenleri

 • CiBrowSeR Güvenli ve Hızlı Tarayıcı

  CiBrowSeR, internette güvenli ve hızlı bir şekilde gezmeniz için yapılmış ücretsiz bir programdır. Internet Explorer'ın altyapısını kullanır.

 • Opera

  Opera ile güvenli, hızlı ve kolayca internette sörf yapabilirsiniz.

 • Mozilla

  Tarayıcı, gelişmiş e-posta ve haber grubu istemcisi, IRC sohbet eklentisi ve HTML sayfaları hazırlamayı kolaylaştıran düzenleyici ile internette ihtiyaç duyacağınız her şey Mozilla'da...

 • DeskView

  Haber, makale ve mesaj kaynaklarındaki yeni yazıların başlık ve özetlerine erişmeyi sağlayan XML türevi bir format ve teknik.

 • Advanced Browser 8.02

  İnternette daha hızlı gezinin!Advanced Browser'ın felsefesini hız oluşturuyor. Bu tarayıcı ile daha hızlı sörf yapma yeteneğine sahip olacaksınız. Bulabileceğiniz en sorunsuz, en az hatalı, en az göçen yani en az sorun çıkaran tarayıcı Advanced Browser.

 • Internet Explorer 8 Vista

  Internet Explorer 8hem yeni online servisleri keşfeden bilgisayar kullanıcılarına hem de standartlar ile web geliştiren uzmanlara yeni bir keşif yolu sunuyor.

 • Web Türk

  Web Türk Alternatif Bir Web Tarayıcıdır Adından'da Anlaşılacağı Üzere Türk Yazılımıdır.İnternet Explorer,Mozilla Firefox ... gibi Tarayıcılarla Yarışamasa da Alternatif Sağlayacaktır.Program İçin Neler Gerekli?: .Net Framework 2.0Web Türk 1.

 • E2 Browser

  E2 Browser açılan pencereleri sekmeleyen, hızlı ve arayüzü değiştirilebilen, basit Internet Explorer motorunu kullanan, favori müzüklerinizi düzenleyebileceğiniz(filmler, videolar, web siteleri de dahil), dahili inndirem aracına sahip bir web tarayıcısıdı

 • WinWAP

  Winwap, internet üzerinden WAPa bağlanmanıza yarayan bir web tarayıcıdır. Bu tarayıcı sayesinde dünya üzerindeki bütün WAP sitelerine bağlanabilirsiniz. İngilizce olan bu yazılım herkesin kolayca kullanabilmesini sağlayacak basit bir arayüzü var.

 • Offline Explorer Pro Türkçe

  Offline Explorer Türkçe, bir Web sitesini 500 seviyeye kadar linki ile birlikte download edip daha sonra offline olarak izleyebilmenizi sağlayan bir program.